Panevėžio rajono savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo komisija, vadovaujama Vytauto Liepos, ėmėsi iniciatyvos  ištraukti rajono verslininkus iš žemdirbių šešėlio ir parodyti, kad jų indėlis nė kiek ne mažesnis.


Vakar Panevėžio rajono savivaldybėje pirmą kartą surengta geriausių Panevėžio rajono verslo įmonių iš iškiliausių verslininkų pagerbimo šventė, kurioje įteiktos 3 pagrindinės nominacijos „Labiausiai Panevėžio rajoną garsinanti įmonė“, „Panevėžio rajono įmonė – sėkmingiausia verslo debiutantė“, „Dosniausia Panevėžio rajono įmonė rėmėja“.

Pastaroji nominacija atiteko bendrovei „Pas Katiną“, valdančiai  prekybos ir pramogų centrą Piniavoje. Jos vadovas Jonas Katinas – žinomas rajono verslininkas ir politikas,  rajono Tarybos narys.

Nors J. Katinas manė, kad jo įmonei nekorektiška dalyvauti rinkimuose, komisija nusprendė kitaip. Pasak V. Liepos, rajone ne viena įmonė remia savo seniūnijos bendruomenes, renginius, tačiau bendrovė „Pas Katiną“ šiuo atžvilgiu veikia plačiau – visame rajone. J. Katinas ne kartą pagalbos ranką ištiesė laidos „Bėdų turgus“ dalyviams.

Sėkmingiausia verslo debiutante išrinkta Miežiškių seniūnijoje veikianti žemės ūkio technikos prekyba bei remontu užsiimanti bendrovė „Margučiai“.  Bendrovė veiklą pradėjo 2007 metais, tačiau jos verslo ištakos siekia 1993-iuosius, kai buvo dirbama pagal verslo liudijimą, vėliau  užsiimta individualiąja veikla.  Prieš ketverius metus bendrovė atidarė savo padalinį Gruzijoje.  Ši įmonė atstovauja net keliems žinomiems užsienio žemės ūkio technikos gamintojams.

Labiausiai rajoną garsinančia įmone pripažinta nuo 1990 metų veikianti „Raguvos baldai ir ko.“

Raguvos miestelyje įkurta įmonė iš pradžių specializavosi virtuvių bei vonios baldų gamyboje, o nuo 1995 metų gamina tik vonios baldus.

 V. Liepa tikisi, kad verslininkų pagerbimo šventė taps tradicine.

„Šiuo renginiu norime ne tik padėkoti verslininkams už jų sukurtas darbo vietas, sumokėtus mokesčius, paramą, bet ir pasakyti, kad rajono Savivaldybė visada atvira pasiūlymams, diskusijoms, paskatinti aktyviau kreiptis paramos į Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo komisiją“, –  pabrėžė komisijos pirmininkas.

Vakar į rajono Savivaldybę pasveikinti  rajono verslo įmonių ir verslininkų atvyko Ūkio ministerijos, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Panevėžio verslo konsultacinio centro, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus atstovai, Savivaldybės tarybos nariai, seniūnai bei administracijos specialistai.

 

 

Žurnalistės Ingos Smalskienės straipsnis Panevėžio dienraštyje "Sekundė" 2013-11-15.